Albánie

Naše návštěva Albánie je součást naší velké dovolené v roce 2022.

https://www.camperfamily.cz/l/25-7-2022-27-8-2022-cr-madarsko-srbsko-severni-makedonie-albanie-recko/

 Proto tady naleznete jen útržky, kde jsme přespávali a co jsme viděli...


Další noc - Nádherný kemp CAMPING ERLIN. Neuvěřitelně průzračné jezero - jezero Ohrid. Kdyby jezero bylo slané, připadáme si jako v Chorvatsku. Cenu kempu 1500 Leků/noc (bez vody a elektřiny).Sprchy v ceně. Ceny v restauraci lidové a jídlo výborné.

Další naše zastávka - Město Tirane. Hlavní město Albánie. Centrum krásný, okraje už tak ne. Ale ta doprava. Albánci jsou schopní ze dvou pruhů udělat tři.. A to s velkým autem nechceš. Jsme rádi, že jsme pryč. Teda jeden z nás si to trochu užíval :D. Poprvé jsme vjeli na silnici, kde nebyly nakresleny pruhy, takže se vedle sebe vešly 2-4 pruhy aut, podle toho, jak se jim zachtělo. Trvalo než jsme si zvykli :). Každopádně auto bez nového šrámu. Parkovali jsme park4night: (Albania 1004) Tirana, Rruga Ali Demi, 200 Leku/hod - pro bydlíky.

Další noc opět inspirace fotrnatripu - PA EMER camping. Bohužel jsme byli celkem zklamaní. Moře zakalené pískem. První řada u moře plná, takže jsme museli stát ve druhé, kde nebyly žádné stromy, takže vedro. Uměle vytvořený ostrůvek je zajímavý nápad a majitel s tím měl jistě obrovskou práci. Na pohled to je fakt krásný. Lehátka na ostrůvku v ceně. Jídlo výborné! Když jsme ale chtěli na normální pláž, bylo nám řečeno místním provozovatelem půjčovny lehátek, že pokud nezaplatíme za lehátka 10 Eur, nemáme na pláži co dělat. Cena kempu 31 Eur (obytka a 4 osoby). Strávili jsme tu jednu noc a jede se dál.

Další přespání nás čekalo ve městě Vlore. Tentokrát jsme platit nechtěli. Spali jsme (park4night)Rr.Sazani (Albania)Vlore. Bylo by to naprosto ideální místo, kdyby to nebylo ,,smetiště". S odpady mají v Albánii všeobecně velký problém. Přetékající a smrdící kontejner vedle 5-ti hvězdičkového hotelu, ti prostě neudělá hezké zátiší. Spaní bylo hned na pláži, s restaurací a barem. Celý den jsme si užívali velké vlny, přesto, že podloží zase písek, moře bylo o dost čistší. Pro děti ideální, několik desítek metrů bylo mělko.

Tak další naše spatní bylo v Ksamilu - tady na tom místě jsme vegetili 3 noci. Park4night: Albania QX9R+79W Ksamil, Unname Road. Super místo hned na pláži. 10 Eur/noc. S Elektřinou. Bez vody. Odpočinuli jsme si a teď už nás čeká Řecko.

Na skok zpátky v Albánii. Už se blížíme k domovu. Skadarské jezero. Krásný kemp: Lake Shkodra Resort - 26 Eur/noc (obytka+2 děti+2 dospělí). Kemp s malou plážičkou a molem. Na začátku jezera bahno, proto je lepší využít molo :D. V kempu je výborná restaurace. Takhle dobře jsme se dlouho nenajedli a za super peníze. Skadarské jezero se nachází na hranicích Albánie a Černé Hory. Je to největší jezero na Balkáně. Zároveň to je jedno z největších ptačích rezervací v Evropě. Rozhodně tu navštivte pevnost Rozafa. Krásný.