Řecko

Naše návštěva Albánie je součást naší velké dovolené v roce 2022.

https://www.camperfamily.cz/l/25-7-2022-27-8-2022-cr-madarsko-srbsko-severni-makedonie-albanie-recko/

Proto tady naleznete jen útržky, kde jsme přespávali a co jsme viděli...


Řecko - přechod Mavromati. Jeli jsme kolem 9 hod. večer. Žádné čekání. Přechod trochu jiný, než jsme zvyklí. Musíš si vylézt z auta a dojít si k policii. Spali jsme na parkovišti pro obytňáky - 15 Eur/noc. Dokonce jsme za 8 Eur vyprali 2 pračky :D. Park4night: greece 46100, Plataria, Unnamed Road. Pláž fajn. Dokonce jsme vytáhli windsurf, ale ty lepší zážitky nás teprve čekají.

Pár hezkých odpočinkových dní jsme strávili na tomto místečku. Kousek od vesnice Kanali. Parkování zdarma/za útratu v restauraci. Park4night: (greece 481 00) Restaurant Bouka. Voda, výlevka i venkovní sprcha k dispozici. Skvělý místo pro windsurfery a kitery. Tolik kitů po hromadě jsme neviděli snad ani ve Švýcarsku. Skamarádili jsme se tu s jedním tatínkem, co cestujeme s malými dcerami. Takže klukům se odsud už vůbec nechtělo. Bylo to fajn, teď už Lefkáda.

Lefkada. Byli jsme tu jen jednu noc. A to park4night: Grecce 31100 Nidri, 38 Eparchi Odos Lefkas - Vasilikis. Parkování fajn. 10 Eur/24hod. Možnost elektřiny za 4 Eura (my nevyužili). Jó a venkovní sprcha. Těšili jsme se sem, ale jak jsme rychle přijeli, tak jsme rychle odjeli. Neuvěřitelná porce lidí na jednom místě. A přesně to mi rádi nemáme. Objektivně ale musíme říct, že jsme Lefkadě druhou šanci nedali a nepřejeli jinam. Už jsme na to neměli sílu a chtěli rychle vypadnout. Zase někam kde je prázdno. Protože o taková místa v Řecku není nouze. A z posledních dní jsme namlsaní samotou. Do Řecka se určitě vrátíme a umíme si představit, že Lefkadu ještě zkusíme, třeba z druhé strany. Přeci jen, slyšeli jsme na ni jen samou chválu.

Další noc jsme kempili na pláži, kam snad jezdí jen místňáci. Potkali jsme se tu s další obytkou. Bylo to přesně to, co jsme hledali, nikde nikdo. A západ slunce přímo před námi. Byla to pecka. Park4night: 38.585484, 21.021229 (lat. Ing).

Další noc jsme spali někde na pobřeží mezi městem Patra a městem Soluň. Přesně nemůžeme dohledat, kde to bylo. Snad se nám to ještě povede. Klidné místo v olivovém háji. Přes noc jsme nebyli sami. Ještě jeden obytňák. Jó a několik toulavých psů, kteří nás hlídali. Zapadlá pláž jen pro místňáky. Připadali jsme si jak na řeckém Mácháči :D. S barem, kde nevědeli, co je aperol. Ideální pro děti, několik desítek metrů mělko.

SOLUŇ. Další noc jsme spali park4night: Greece 551 31 Kalamaria, 92-96 Thermistokli Sofouli. Jestli vám nevadí zvuk přistávajících letadel nad hlavami, je to dobré místo k přespání :). Druhý den pršelo, tak jsme to využili na prohlídku města. Věděli jste, že nebýt Athén, byla by číslem jedna právě Soluň? Je to neoficiální metropole řecké Makedonie. Žije zde jeden milion obyvatel. Náš dojem nebyl až tam vábný, jak se dočteš na Wikipedii. Odpadky kam se podíváš a kolem nábřeží zápach. Ale na gyrosu jsme si pochutnali.

Pecka. Další zastávka byla prostě pecka. Chalkidiki - Kalamitsi. Prostřední ,,trojzubec,,. Parkování přímo na pláži a zdarma. Chce si ale najet na místo až k večeru, nebo po ránu, jinak nemáš šanci. Jedno z nejhezčích potápění, co jsme v Řecku viděli. A s barem na pláži, kde jsme měli poprvé v Řecku fakt dobrý kafe (ještě, že si vozíme kávovar :D). Park4night: Greece 63072 Kalamitsi, Esparchiaki Odos Nikitis - Sartis.

Další spací point nemělo chybu. Bože, taková náhoda, co nás sem přivála. Fakt jsme nevěděli kam dál, ze srandy jsme si dali do map windsurf point. Protože se už prkno dlouho nevytáhlo. Vyjelo nám tohle místo. S vidinou toho, že tam nebude třeba ani kde parkovat, ale vítr tam bude a to mi potřebujeme. Riskli jsme to a jeli sem. Vítr nefoukal, ale parkovat kde bylo. A to sakra dobře. K parkování. Pokud máš koule a ty my máme!! Sedneš ráno, nebo večer do auta a rozjedeš auto do písčitého kopce, kde běžně během dne zapadávají osobní auta do písečných děr a ničej si podvozky. No a když tvoje žena tuhle cestu přežije a ty to přežiješ, protože tě nezabije, se před tebou vyloupne les. Tam jsou stany, obytky, stany na autech, vše na co si vzpomeneš. Nádherné klidní místo, zdarma. S krásnou pláží. No a třeba tam potkáš ještě fajn lidi, jako my. Rodinku ze Slovenska. Se kterou jsme strávili 3 večery a tak se zasmáli. Bylo to super. Co tady rozhodně podnikněte je návštěva Blue Lagoon. Půjče si loď - doporučuji si ji booknout co nejdřív.

A teď už směr - DOMOV.