6.8 - 13.8 2020 Beskydy a Mohelnice - karavan

27.06.2022

Vyrážíme směr Štramberk. Jedeme dle covidového semaforu. Beskydy a Olomouc svítí oranžově, zvýšený výskyt covidu. No není to červená, takže frčíme. Parkujeme na Stellplatu u Štramberku (Název Park4Nigt - Rekreační areál ,,U Kateřiny,,). Stellplatz doporučujeme - veškerý servis, možnost zaparkovat i v noci.


1. Den - Odpojujeme karavan a jedeme autem na prohlídku Štramberku. Ochutnáváme Štramberské uši a šlapeme na Tubu (strážná věž nad náměstím). Městečko je moc pěkné.. Stojí za prohlídku. Den završíme v Kopřivnici na koupálku. Ač je tady retro tobogán a retro koupálko, děti jsou nadšené. Je fakt vedro, takže to bylo dost příjemný.

2. Den - Den začínáme v Kopřivnici na koupálku. Jak jinak, vypadá to, podle dětí, že tady strávíme celou dovolenou :). Po koupálku jdeme do muzea Tatrovky. Dakarské speciály a staré formule nás bavily nejvíc. Naproti muzeu je restaurace, kde si můžete na pergamen napsat tajné přání a vhodit do křišťálové krabičky u andělského stromu.  Jen za malý příplatek :), ale děti to bavilo.

3. Den - Směr pustevny. Chata která několikrát vyhořela a byla zase zrekonstruována dle starých řemesel. Nahoru jedeme lanovkou. Je to krásný. Po malém turistickém okruhu si půjčujeme koloběžky i se sedačkami pro prcky a frčíme dolů. Cesta je dlouhá 6km. Je to zážitek. Nejen pro děti :). Ještě se k večeru zastavujeme na návštěvě ve Skanzenu Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě. Přijíždíme sice pozdě, ale ještě návštěvu stíháme. Určitě to stojí za prohlídku.

4 - 8. Den - přejíždíme do Mohelnice, kde máme sraz s kamarády. Parkujeme v kempu Morava kemp Hotel a Campsite, v aplikaci Park4Nigt je název Mohelnice, Petra. Parkovali jsme na plácku proti Motelu, kde se ubytují kamarádi. Je tu bazén, dětské hřiště. Děti opět nadšené. Podnikáme výlety. Mladečské jeskyně. Jednoznačně si zajděte na výlet. Litovel, Olomouc. Města stojí za prohlídku.