Itálie 11.3 - 20.3.2022

03.07.2022

Tak na tuto cestu jsme se dlouho těšili! CÍL: ŘÍM. Se zastávkami po Toskánsku a na závěr jednoddení lyžovačka.

1.den - zastávka v Modeně. Muzeum Enza Ferrari. Procházeli jsme hned po otevíračce. Proto bylo málo lidí. Věříme, že v sezóně může být hlava na hlavě. Hned jsme potkali několik čechů. Muzeum je zážitek. Kdo miluje auta, měl by se sem jednou podívat. Odpoledne přejíždíme do Bologni. Ihned ochutnáváme Bolognské špageti a procházíme si Bolognu. Bologna se nám nelíbila. Odpadky kam se podíváš.

2. - 4. den - přejíždíme do Říma.  Parkujeme, dle  park4night: Roma, 6-8 Via. Docela levné parkoviště. Do centra jezdíme busem. Navštívíma Coloseum a další památky v centru. A Vatikán. Určitě důrazně doporučujeme si koupit předem vstupenky. My je sháněli na místě a bylo to jedním slovem hrozný. Jinak Řím: nádherný, úžasný, skvělý, prostě pecka.

5. den - Pitigliano. Městečko na skalách. Moc se nám líbilo. Dýchne na vás atmosféra staré doby. My byli mimo sezónu a ještě kolem oběda, takže téměř vše zavřeno. Za návštěvu určitě stojí. Odpoledne přejíždíme do naprosto božích venkovních a neplacených termálních lázní (Sirný pramen) Saturnia - Cascada di Mulino. Obrovský zážitek, jak pro nás, tak pro děti. Opět mimo sezónu, takže málo lidí. K večeru už venku zima, takže to bylo opravdu příjemné. Voda měla kolem 37°C. Léčí kůži a dýchací obtíže. Přspáváme dle park4night: Agricampeggio Gli Olmi. Pěkné místo, restaurace zavřená. Peníze házíme do schránky. Nikde nikdo.

6. den - Pisa. Parkujeme na super místě, za pár korun. Dle park4night: Pisa, 66 Via di. Přijíždíme po obědě. Bereme koloběžky a jdeme na večeři a projít se. Moc se nám to tady líbí. Pisa je nádherná.

7. den - Verona. Parkujeme park4night: Verona,8 Via Gianattilio dalla Bona. Procházíme Veronu. Verona se nám moc líbí. Je tu i malé Coloseum. Spousty krásných uliček no a ten balkón. Ten balkón je opravdu jen balkón. Takže odškrtnuto, že jsme ho viděli. Ale žádný jiný zážitek z balkónu nemáme :).  Nakonec se rozhodujeme tady nespat a frčíme rovnou na parkoviště k lanovce. Kde budeme v sobotu (poslední  den) lyžovat. 

8.den - Kronplatz. Parkujeme dle park4night: Riscone, 1lm Gelande. Super místo, ihned pod lanovkou. Je úplně zdarma, ale pozor, bez servisu. Nám to vyhovuje. Celý den lyžujeme. Po obědě, je to už rozbředlé. Ale super. K večeru odjíždíme na noc domů.