Jižní Morava + Poděbrady 24-28.09/2021

09.07.2022

1-2.noc - camp4night: Bašta u Lisu (Vinařství Sedlecká vína). Voda k dispozici. Elektřina - nevíme, nepotřebovali jsme, každopádně antoníčky zde nebyly. V sobotu 25.9 tady byla super akce Sedlecké Vinobraní. Dopoledne jsem si udělali okruh na kole kolem komína a v rámci možností s dětmi. Odpoledne už jsme si užívali krásnou akci. Kapela, víno, mošt....

3.noc - camp4nigth:Mikulov,2. Moc krásné a příjemné parkování, ihned u zatopeného lomu u Mikulova. Ráno jsme přijeli, procházkou přes Sv. Kopeček došli do Mikulova. Sv. Kopeček všem vřele doporučujeme. Byli jsme několikrát a stále nás ty krásné výhledy neomrzely. Procházka Mikulovem také stojí za to. K večeru koupání v lomu a jde se na kutě.

4.noc - Poděbrady. Ráno se probouzíme a vyjíždíme na prohlídku vinařství Sonberk. Parkujeme až u hlavní budovy ve vinařství. Jeden z nás zkouší výborná vína a jdeme na obhlídku vinice. Je to super. Pro děti největší zážitek - střílejcící děla na plašení ptáků. Je to teda fakt rána jako kr.....  Vinařství je opravdu krásný. Moc rádi se někdy vrátíme. Třeba na nějaký koncert, které tu prý občas bývají.  Později odpoledne si dáváme oběd v Bukovanském Mlýně. Raději si děláme předem rezervaci a dobře děláme. Překrásný areál, s hromadou aktivit pro děti. Od houpaček po procházku mezi zvířátky. Později odpoledne si dávámě ještě kafíčko a vyrážíme směr Poděbrady. Do Poděbrad přijíždíme až po 9 hodině večer. Parkujeme camp4night: Poděbrady, Bílkovna. Kousek od jezera. Když dorážíme na místo, vylézáme a hledáme rovné místo na spaní. Hned se s námi dávají do řeči další karavanisté (1 obytňák a 1 karavan). Prý, kde jsme takovou dobu, že už na nás čekají. Tak takové přivítání jsme ještě nezažili. Později zjišťujeme, že rodinka z karavanu přijela chvíli před námi a náhodně se dali do řeči s dalším párem v obytňáku. Skončilo to tak, že jsme parkovali u sebe, děti šli spát a my dlouho do noci kecali u piva. Bylo to moc fajn. Škoda, že se to nestává častěji. Máme na sebe kontakty. Ráno procházka Poděbrad a večer domů..