Chorvatsko 9.6-21.6/21 - obytňák

03.07.2022

Chorvatsko jedeme v rámci větší dovolené. Odkaz na celou dovolenou: Trip 9.6 - 8.7.2022 Chorvatsko - Slovinsko - Itálie - Švýcarsko - ČR - obytňák

Po všech testech na covid, naložení auta a nakrmení dětí můžeme konečně startovat. Vyrážíme 8.6 ve středu večer. Jak už u nás znáte - ,,na spaní,,. I když jednu pohádku děti stihnout. V noci přespáváme ve Slovinsku na parkovišti. I přesto, že se střídáme v řízení. Dál se nám prostě nechce - usínáme. Ráno snídaně na obrubníku a frčí se dál. Máme sraz někde u Murteru s kámošema, kteří už 14 cestují po Chorvatsku. Mají pronajmutý obytňák. S nimi se potkáváme až kolem 16 hodiny odpoledne. Našli super místečko v prázdné zátoce... Jen my, oni a moře... No v Chorvatsku je to ale zakázané. Ptáme se místňáků a prý mimo sezónu ok. Ale chováme se čistotně. Jako správní campeři.

1. a 2. den - nejmenovaná zátoka na Murteru.. je to tu prostě pecka.. Máme pedloše (Paddleboard) a opravdu si všichni to moře užíváme.

3. - 10. den - přesouváme se na smluvené místo (kam jezdíme pravidelně) s jinými kámoši, na Murteru, městečko Murter. Nabízí se zde víc variant, kde kempit. Do přeplněného kempu se nám nechtělo. Po těch dvou dnech totální samoty jsem z toho byli trochu otrávení. Pří vjezdu ke kempu jsme si ale 50m od moře všimli vysušené louky a pamatovali si z loňska, že jsme tam viděli stát obytňáky. Vrátili jsme se z kempu tedy sem a zaparkovali. Po pár minutách dorazil chlapík, prý je to opravdu stellplatz. Voda i elektřina k dispozici. Týden stání nás vyšel na cca 2500,-Kč. A ještě jsme mu rozjeli kšeft, během toho týdne dorazilo několik kolegů. Dle park4night: Murter, Plaza.

11. den - přejíždíme na Plitvická Jezera. Už dlouho jsme je chtěli vidět. Přijeli jsme pozdě večer a přespávali jsme na vedlejší cestě. Nechtěli jsme nikde platit, protože ráno jsme ihned přejížděli na oficiální parkoviště k Plitvickým Jezerům. Je tam vyhraněné stání pro obytňáky. Bohužel se tam nesmí být přes noc. Plitvice doporučujeme navštívit hlavně mimo sezónu. Velký rozdíl v ceně a v počtu lidí. V sezóně je štrúdl lidí tam a štrúdl zpět. V červnu to bylo fakt boží. Málo lidí, cena lidová. A ta příroda.

12. den - naším cílem je Slovinsko, ale ještě děláme zastávku v Chorvatsku. Nechce se nám tak daleko najednou a ještě se chceme vykoupat. V aplikaci Park4Nigt pod názvem Povile, D 8. Tady spíme. Chtěli 25Eur. Na nás trochu moc. Ale krásné místo. Zajímavé tím, že tady vytéká voda z hor, takže na začátku v moři je voda ledová a není slaná. Až dál, kdy se obě vody smíchají je voda zase slaná a teplejší. Přijeli jsme k večeru a těšili se nějakou ňaminu, nestihli jsme nakoupit. Bohužel už měli jen tousty a kolem 19 hod. zavírali.. Jóó, až tam pojedete, nenechte se vylekat prašnou, prudkou, místy nebezpečnou příjezdovou cestu. Stojí to za to. A ANO, obytňáky tam fakt jezdí :D. Pro auto s karavanem to spíš nevidím.